Projekt wnętrza wysokiego salonu z antresolą

  • PROJEKT ARANZACJI WYSOKIEGO SALONU
  • PROJEKT ARANZACJI WYSOKIEGO SALONU
  • PROJEKT ARANZACJI WYSOKIEGO SALONU
Recommend
  • Facebook
  • Pinterest
Share
Tagged in
Description

Dom z wysokim salonem i antresolą

Jednym z założeń podczas projektowania wnętrz tego nowoczesnego domu była chęć stworzenia wysokiego, eleganckiego salonu, połączonego optycznie oraz komunikacyjnie z antresolą. Stonowane barwy okładzin ściennych w formie wybarwianych listew drewnianych oraz wybijający się na tym tle kolor naturalnej skóry tworzą razem ponadczasowe, stonowane wnętrze.

Malarstwo we wnętrzach

Obraz jest harmonijnym dopełnieniem aranżacji wnętrza, podkreśla charakter mieszkania i stanowi intrygujący, stylistyczny akcent. W każdym przypadku podnosi prestiż miejsca, sprawia, że staje się ono niezwykłe i niepowtarzalne. W przypadku naszego projektu dobraliśmy obrazy autorstwa Grażyny Smalej. Wybór spośród znanych polskich malarzy był bardzo trudny, ale efekt ostateczny bardzo nam odpowiada.

Przemyślane oświetlenie naturalne

Już na etapie projektu budowlanego oraz układu funkcjonalnego przekonaliśmy inwestora do wysokiej, otwartej przestrzeni. Wysokie wnętrze wymaga zawsze dobrego doświetlenia światłem dziennym, co zrealizowaliśmy poprzez zastosowanie wysokich okien, które otwierają wnętrze na ogród. Sprawiają, że ogród głębiej wnika w przestrzeń domu, a widok za oknem staje się częścią aranżacji salonu.

Akustyka we wnętrzu

Dobry projekt wnętrz wysokiego pomieszczenia musi bezwzględnie opierać się na współpracy ze specjalistami w dziedzinie akustyki. Dużo czasu spędziliśmy z naszym specjalistą od akustyki nad właściwym zaprojektowaniem poszczególnych elementów dekoracyjnych wnętrza, czego wynikiem są właśnie zastosowane w projekcie panele ścienne oraz układ samej antresoli. Elementy dekoracji ściennych jak regał z książkami czy wysoki, nierównomierny w fakturze stos drewnianych szczap również wpływają na polepszenie komfortu akustycznego.