SNEAKER CARE

Recommend
  • Facebook
  • Twitter
  • Google +
  • LinkedIN
Share
Tagged in

SNEAKER CARE

 

BRIEF
Sneaker care to miejsce, w którym przywórcą życie Twoim sportowym butom. Marka zapewni kompleksowe czyszczenie obuwia z różnych materiałów- od podeszwy po sznurówki. Wszystko będzie się odbywać bez użycia wody, jedynie przy użyciu specjalnych środków. Zarówno charakter miejsca jak i identyfikacja wizualna musiały być zgodne ze stylem życia ludzi, którzy noszą sneakersy. Nosząc je identyfikują się z okresloną grupą społeczną.

 

LOGOTYP
Znak graficzny składa się z uproszczonego obrysu senakersa oraz znaku plus. Plus ma oznaczać "ratunek dla buta" czy też "nowe życie buta". Jest symbolem znanym na całym świecie- pojawia się w przychodniach, aptekach. Przypomina też opatrunek- skrzyżowanie dwóch plastrów. Całość- but i plus- dają znak informujący o tym, że tu naprawmy obuwie.

 

FORMY ZASTOSOWANIA ZNAKU
Znak występuje w wielu wariantach skróconych; jako sama nazwa, obrys buta z plusem czy sam plus. Z calości została stworzona spójna komunikacja wizualna, na którą składają się np. karta stałego klienta, naklejka na laptopa czy wizytówka. Plus pojawia się w zmultiplikowanej formie i tworzy wówczas pattern , w którym jeden z plusów zawsze jest żółty.
Info